Mevzuat Servisi

Mevzuat değişiklikleri ve dış ticaret gelişmelerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi e-bülten listemize kaydedebilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı’nın Mesai Saatlerine İlişkin Duyurusu

11.12.2020
Salgınla mücadele kapsamında kamu kurumlarında mesai saatlerinin yeniden düzenlenebilmesi Cumhurbaşkanlığı’nca uygun görülmüştür.

Salgınla mücadele kapsamında kamu kurumlarında mesai saatlerinin yeniden düzenlenebilmesi Cumhurbaşkanlığı’nca uygun görülmüştür.

Ticaret Bakanlığı'nın mesai saatlerine ilişkin yayımlamış olduğu Bakanlık Oluru ile, kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla yeni bir karar alınıncaya kadar 02/12/2020 tarihinden itibaren uygulanmak üzere:
 
  • Merkez Teşkilat Birimleri,
  • Rekabet Kurumu,
  • Helal Akreditasyon Kurumu,
  • Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş.’de
Çalışma başlama ve bitiş saatlerinin 10:00 – 16:00 saatleri arası olarak uygulanması, anılan çalışma saatleri içerisinde kesintisiz bir biçimde kamu hizmeti tesis edebilmek adına yemek ve ihtiyaç molalarının dönüşümlü ve kısa tutulması,
 
  • Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri ve bunların bağlı birimleri ile Serbest Bölge Müdürlüklerinde hizmetin aksamaması amacıyla çalışma saatlerinin, halihazırda uygulandığı şekli ile devam ettirilmesi,
  • Ticaret İl Müdürlükleri için söz  konusu sürecin Valilikler ile yürütülmesi,
Uygun bulunmuştur.

Konuya ilişkin yazıya ulaşmak için TIKLAYINIZ.


Saygılarımızla
Mevzuat Servisi

Duyurumuz ile ilgili görüş ve sorularınız için:
mail adresimizden veya telefonla ulaşabilirsiniz