Turizm Yatırım ve İşletme Belgesi

Güvenilir danışmanlık şirketi: Bilgileri esirgemeden, müşterisinden iş alabilme endişesi taşımadan, yatırım Teşvik belgesi kapatılıncaya kadar doğru bilgi ve yönlendirme hizmeti verendir.

Turizm Yatırımları ve Devlet Destekleri

  1. Yatırım aşamasındaki turizm tesisleri, Turizm İşletme Belgesi alım şartlarını karşılayacak şekilde projelendirilmeli ve uygulanmalıdır.
  2. Turizm Yatırım Belgesi: Turizm Bakanlığından tesis proje bilgilerine uygun olarak Turizm Yatırım Belgesi alınır.
  3. Turizm Yatırım Belgesi sunularak devlet destekli Yatırım Teşvik Belgesi alınır.
  4. Turizm İşletme Belgesi: Tesis işletmeye açılınca Turizm İşletme Belgesi alınması gerekir. İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı olmadan Turizm İşletme Belgesi alınamaz.
  5. Turizm tesislerinin işletmeye açılabilmesi için tesisin yasal şartlara uyumlu yapılmış olması ve Turizm İşletme Belgesi alınması ile mümkündür.

 

Teşvik Kapsamındaki Turizm Yatırımlarında Devlet Destekleri

Turizm yatırımına başlamadan önce Yatırım Teşvik Belgesi almayı ihmal etmeyiniz. Harcamalarınızın desteklerden yararlanması için Yatırım Teşvik belgenizin alınmış olması gereklidir. Bina inşaat harcamaları dışında, diğer harcamalar yatırım teşvik belgesi onaylandığı tarihten sonra yapılmalıdır. Bölgelere göre bölgesel veya genel desteklerden yararlanılabilir. İllere göre Turizm yatırımlarında devlet destekleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Tüm destekleri ve yararlanma şartlarını inceliyoruz.

Turizm Yatırım Teşvik belgesi ile faydalanılacak destekler;

  • Genel Destekler: KDV İstisnası ve gümrük vergisi muafiyeti
  • Bölgesel destekler: Yatırıma katkı miktarı kadar Vergi İndirimi, Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, Faiz Desteği, Yatırım Yeri Tahsisi, Gümrük Vergisi Muafiyeti, KDV İstisnası.
  • Sigorta Primi Desteği (Sadece 6. Bölge için)
  • Gelir Vergisi Stopajı (Sadece 6. Bölge için)