Mevzuat Servisi

Mevzuat değişiklikleri ve dış ticaret gelişmelerinden haberdar olmak için e-posta adresinizi e-bülten listemize kaydedebilirsiniz.

Tıbbi Cihazların Test, Kontrol ve Kalibrasyonu Hakkında Yönetmelikte Değişiklik

10.12.2021
Bugün yayınlanan Resmi Gazetede Tıbbi Cihazların Test, Kontrol ve Kalibrasyonu Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik yer aldı.

Yapılan değişiklikle Tıbbi Cihazların Test, Kontrol ve Kalibrasyonu Hakkında Yönetmeliğin bazı maddelerinde değişiklik yapıldı.

Buna göre söz konusu yönetmeliğin ikinci maddesinde yapılan değişiklik şu şekilde;

Yönetmelik, test, kontrol ve kalibrasyon gerektiren tıbbi cihazların kullanımları süresince test, kontrol ve kalibrasyonlarını gerçekleştirecek kuruluşların; başvurusu, yetkilendirilmesi, izlenmesi, denetlenmesi ve bu kuruluşlarda bulunacak personel ve bunların nitelikleri ile eğitimlerine ilişkin usul ve esasları kapsıyor.

İmalatçıların, ithalatçıların, teknik servislerin ve kullanıcıların tıbbi cihazlar üzerinde yapmış oldukları test, kontrol ve kalibrasyon faaliyetleri, İyonlaştırıcı radyasyon üreten veya yayan tıbbi cihazlar, Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan tıbbi cihazlar Yönetmelik kapsamında bulunuyor.

Resmi Gazete için tıklayınız.
Yönetmelik Eki için tıklayınız.


Saygılarımızla
Mevzuat Servisi

Duyurumuz ile ilgili görüş ve sorularınız için:
mail adresimizden veya telefonla ulaşabilirsiniz